Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 11 we Wrocławiu

                                    Szkoła Podstawowa Nr 53 im. Prof. Stefana Banacha

                                                                                    Przedszkole Nr 115 

 

 

STREFA GŁÓWNA
STREFA PRZEDSZKOLAKA
STREFA ŻAKA
STREFA RODZICA
POLECAMY
LICZNIK
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Promocja zdrowia

Spotkanie ze stomatologiem 28.04.2017

Kolejne spotkanie ze stomatologiem odbyło się 28. 04. 2017 roku, w którym pani dentystka i "Wiewiór" przypomnieli dzieciom zasady szczotkowania zębów, o potrzebie mycia ich co najmniej dwa razy dziennie oraz kontrolnych wizytach u stomatologach.

 

Zapraszamy do galerii

Bezpiezpieczny przedszkolak - mini ratownik

     Dnia 2.02.2017 odbyło się spotkanie z Panią Strażniczką Miejską, podczas, którego dzieci zostały zapoznane z zasadami udzielania pierwszej pomocy. W niezwykle ważnej i interesującej lekcji uczestniczyły dzieci z grup 0 A i 0 B, Pszczółek, Motylków oraz Biedronek. Pani Strażniczka przypomniała nam najważniejsze informacje związane z funkcjami poszczególnych grup ratowniczych.

 

Pani przeprowadziła instruktaż jak należ używać urządzenia ratującego życie - defibrylatora. Następnie przystąpiliśmy do nauki udzielania pierwszej pomocy - zaczęliśmy od sprawdzenia czy poszkodowany oddycha, powiadamialiśmy odpowiednie służby, a na końcu przystępowaliśmy do masażu serca poszkodowanego. Dzięki temu zostaliśmy nazwani mini Ratownikami z czego bardzo się cieszymy.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

VIII Wrocławski Festiwal Zdrowia Szkół i Przedszkoli

 

         W dniach 21 - 25 listopada 2016 roku odbył się Wrocławski Festiwal Zdrowia Przedszkoli Promujących Zdrowie po raz VIII.

 

      Przedszkole nr 115 w środę 23 listopada 2016 roku brało udział w Zawodach Sportowych organizowanych w Przedszkolu nr 149. Nasze Przedszkole reprezentowało troje dzieci z grupy „zero” A.

 

Zmagaliśmy się w trzech trudnych konkurencjach:

  1.   Bieg z przeszkodami: przeciąganie przez ławkę i przekładanie szafy przez tułowie.
  2.   Prowadzenie woreczka kijem do hokeja slalomem.
  3.   Przejście przez tunel i skoki w worku.

 

Razem z kolegami i koleżankami z innych Przedszkoli świetnie się bawiliśmy uczestnicząc w zawodach.

 

Medale i puchar dla Przedszkola dzieci otrzymały od Koordynatora Wrocławskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie pani Katarzyny Głowik-Jamróz.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć  

 

 

 

Profilaktyka - spotkanie ze stomatologiem

         W ramach programu "Profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym"  w dniu 13 października br. dzieci spotkały się ze stomatologiem z kliniki Artident. Podczas tego spotkania dowiedziały się jak prawidłowo szczotkować zęby oraz jak o nie dbać, by były zdrowe i mocne. Oglądały przedstawienie o Wiewiórce objadającej się słodyczami, wspólnie rozwiązywały zagadki Anetki Baletki.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

rok szkolny 2015/2016
Wiedzą to mali i duzi, że zdrowie zaczyna się w buzi.

       Dnia 17 czerwca 2016 odbyło się spotkanie z panią stomatolog z kliniki Artident w ramach programy "Profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym". Dzieci zapoznały się z panią stomatolog, która pokazywała na zębach wielkoluda jak prawidłowo szczotkować zęby, aby były czyste i zdrowe. Oglądały przedstawienie o Wiewiórce objadającej się słodyczami, wspólnie rozwiązywały zagadki Anetki Baletki.

 

zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

         Tego samego dnia o godzinie 16 rodzice mieli możliwość spotkania się i porozmawiania z panią stomatolog z kliniki ARTIDENT, która opiekuje się naszym przedszkolem w ramach programu profilaktycznego.

Konkurs plastyczny - Przedszkola Promujące Zdrowie

      W maju 2016 roku braliśmy udział w konkursie plastycznym pt.: "Przedszkolaki to bezpieczne dzieciaki" w Przedszkolu Nr 1 we Wrocławiu dla Przedszkoli Promujących Zdrowie z dzielnicy Psie Pole.

 

Konkurs piosenki promującej zdrowie

         Dnia 21 marca 2016 roku odbył się Międzyprzedszkolny konkurs piosenki pt.:"Dzieciaki o zdrowiu śpiewają i Wiosnę witają" w Przedszkolu Nr 87 we Wrocławiu. Dziewczynki z grupy zerowej zaśpiewały piosenki o wiośnie pt.:"Nie śpijcie kiedy wiosna" oraz o zdrowiu pt.:"W naszej grupie" napisanej przez wychowawców grupy "0" panią Laurę Wiertelak i pana Rafała Stojeckiego.

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )