Promocja zdrowia

Spotkanie ze stomatologiem 28.04.2017

Kolejne spotkanie ze stomatologiem odbyło się 28. 04. 2017 roku, w którym pani dentystka i "Wiewiór" przypomnieli dzieciom zasady szczotkowania zębów, o potrzebie mycia ich co najmniej dwa razy dziennie oraz kontrolnych wizytach u stomatologach.

Bezpiezpieczny przedszkolak - mini ratownik

Dnia 2.02.2017 odbyło się spotkanie z Panią Strażniczką Miejską, podczas, którego dzieci zostały zapoznane z zasadami udzielania pierwszej pomocy. W niezwykle ważnej i interesującej lekcji uczestniczyły dzieci z grup 0 A i 0 B, Pszczółek, Motylków oraz Biedronek. Pani Strażniczka przypomniała nam najważniejsze informacje związane z funkcjami poszczególnych grup ratowniczych.

Pani przeprowadziła instruktaż jak należ używać urządzenia ratującego życie - defibrylatora. Następnie przystąpiliśmy do nauki udzielania pierwszej pomocy - zaczęliśmy od sprawdzenia czy poszkodowany oddycha, powiadamialiśmy odpowiednie służby, a na końcu przystępowaliśmy do masażu serca poszkodowanego. Dzięki temu zostaliśmy nazwani mini Ratownikami z czego bardzo się cieszymy.

VIII Wrocławski Festiwal Zdrowia Szkół i Przedszkoli

W dniach 21 - 25 listopada 2016 roku odbył się Wrocławski Festiwal Zdrowia Przedszkoli Promujących Zdrowie po raz VIII.

Przedszkole nr 115 w środę 23 listopada 2016 roku brało udział w Zawodach Sportowych organizowanych w Przedszkolu nr 149. Nasze Przedszkole reprezentowało troje dzieci z grupy „zero” A.

Zmagaliśmy się w trzech trudnych konkurencjach:

1.   Bieg z przeszkodami: przeciąganie przez ławkę i przekładanie szafy przez tułowie.
  2.   Prowadzenie woreczka kijem do hokeja slalomem.
  3.   Przejście przez tunel i skoki w worku.

Razem z kolegami i koleżankami z innych Przedszkoli świetnie się bawiliśmy uczestnicząc w zawodach.

Medale i puchar dla Przedszkola dzieci otrzymały od Koordynatora Wrocławskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie pani Katarzyny Głowik-Jamróz.

Profilaktyka - spotkanie ze stomatologiem

W ramach programu "Profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym"  w dniu 13 października br. dzieci spotkały się ze stomatologiem z kliniki Artident. Podczas tego spotkania dowiedziały się jak prawidłowo szczotkować zęby oraz jak o nie dbać, by były zdrowe i mocne. Oglądały przedstawienie o Wiewiórce objadającej się słodyczami, wspólnie rozwiązywały zagadki Anetki Baletki.

rok szkolny 2015/2016
Wiedzą to mali i duzi, że zdrowie zaczyna się w buzi.

Dnia 17 czerwca 2016 odbyło się spotkanie z panią stomatolog z kliniki Artident w ramach programy "Profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym". Dzieci zapoznały się z panią stomatolog, która pokazywała na zębach wielkoluda jak prawidłowo szczotkować zęby, aby były czyste i zdrowe. Oglądały przedstawienie o Wiewiórce objadającej się słodyczami, wspólnie rozwiązywały zagadki Anetki Baletki.

zapraszamy do galerii zdjęć

Tego samego dnia o godzinie 16 rodzice mieli możliwość spotkania się i porozmawiania z panią stomatolog z kliniki ARTIDENT, która opiekuje się naszym przedszkolem w ramach programu profilaktycznego.

Konkurs plastyczny - Przedszkola Promujące Zdrowie

W maju 2016 roku braliśmy udział w konkursie plastycznym pt.: "Przedszkolaki to bezpieczne dzieciaki" w Przedszkolu Nr 1 we Wrocławiu dla Przedszkoli Promujących Zdrowie z dzielnicy Psie Pole.

Konkurs piosenki promującej zdrowie

Dnia 21 marca 2016 roku odbył się Międzyprzedszkolny konkurs piosenki pt.:"Dzieciaki o zdrowiu śpiewają i Wiosnę witają" w Przedszkolu Nr 87 we Wrocławiu. Dziewczynki z grupy zerowej zaśpiewały piosenki o wiośnie pt.:"Nie śpijcie kiedy wiosna" oraz o zdrowiu pt.:"W naszej grupie" napisanej przez wychowawców grupy "0" panią Laurę Wiertelak i pana Rafała Stojeckiego.