Gazetka szkolna

W naszej szkole ukazuje się gazetka szkolna „Do dzwonka”, wydawana przez koło dziennikarskie. Zespół redakcyjny tworzą uczniowie klas 4-6 lubiący pisać o wszelkich ciekawych wydarzeniach. Publikują tu krótkie opowiadania, relacjonują ważne wydarzenia szkolne, wycieczki, chwalą się swoimi zainteresowaniami, wyszukują ciekawostki, które mogłyby zainteresować ich rówieśników.

Gazetka szkolna ukazuje się średnio raz na 2 miesiące. Od bieżącego roku szkolnego zmieniliśmy nieco szatę graficzną. Modyfikacji uległy też niektóre tematy. Postanowiliśmy dać większy nacisk na to, co interesuje uczniów "w wolnym" od lekcji czasie. I to właśnie czas pokaże, czy taka forma się sprawdzi? Spotkania redakcji odbywają się w bibliotece szkolnej  w czwartki na 8 lekcji, a jeśli jest taka potrzeba, to także na długich przerwach oraz przed i po lekcjach. Uczniowie, którym spotkania koła dziennikarskiego kolidują z innymi zajęciami umawiają się z opiekunem na indywidualne konsultacje. Zajęcia w kole dziennikarskim są dobrym przykładem współpracy redakcyjnej i prawidłowej komunikacji w grupie. Uczniowie poznają na nich rolę mediów we współczesnym świecie, uczą się empatii, ćwiczą język i różne formy wypowiedzi, a także pogłębiają swoje zainteresowania.

Opiekę nad zespołem redakcyjnym sprawuje

Drab Beata – nauczyciel bibliotekarz

Grudzień 2016/2017