Koło języka niemieckiego

Cele zajęć

• Wdrażanie uczniów do zdobywania wiedzy oraz doskonalenie umiejętności międzyprzedmiotowych.
  • Kształtowanie wartości i tolerancji w zjednoczonej Europie.
  • Motywowanie uczniów do samodzielnego zgłębiania wiedzy.
  • Pobudzanie zainteresowań lingwistycznych.
  • Wspieranie uzdolnień językowych uczniów.
  • Przygotowanie do konkursów językowych.

Cele te realizowane są poprzez prace w grupach, samodzielną prace z różnymi tekstami źródłowymi i wycieczki do Niemiec (krajoznawcze oraz związane z obyczajami tego kraju, np. Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz, Berlinie, Dreźnie).

W tym roku szkolnym odbyła się wycieczka do Berlina- Jarmark Bożonarodzeniowy. 31.05.2012 odbędzie się wycieczka do Parku Dinozaurów w Kleinwelce oraz do Bautzen.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie przygotowywali się do następujących konkursów:

• DER  DIE DAS KENNER
  • BIENCHEN
  • KENNE DEINE NACHBARN
  • XIII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO NIEMIECKOJĘZYCZNEJ LITERATURY  DZIECIĘCEJ

Nasze sukcesy

• Joanna Krysta i Maksymilian Ludwig z klasy 6a są finalistami Konkursu Der Die Das Kenner oraz Konkursu Kenne Deine Nachbarn.
  • Joanna Krysta i Maksymilian Ludwig z klasy 6a są  laureatami konkursu BIENCHEN
  • Paulina Sowa z klasy 6a otrzymała wyróżnienie w XIII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM NIEMIECKOJĘZYCZNEJ LITERATURY  DZIECIĘCEJ