Koło języka polskiego

Poezja leczy rany, jakie zadaje rozum

Novalis

Program koła przeznaczony jest dla uczniów klas piątych i szóstych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania humanistyczne, pragną rozszerzać wiedzę o kulturze i sztuce oraz doskonalić sprawność posługiwania się słowem.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki godz. 07.15 (lekcja 0)
oraz raz w miesiącu w piątki o godz. 13.40 (lekcja 7).

Wszystkich miłośników literatury i sztuki Serdecznie Zapraszam- Małgorzata Słowińska.

Cele edukacyjne

• Przygotowanie uczniów do samodzielnego poszukiwania i świadomego korzystania ze środków masowej komunikacji w celu rozwijania własnych zainteresowań.
  • Rozbudzenie i rozwijanie potrzeb czytelniczych i informacyjnych związanych z edukacją szkolną.
  • Dostrzeganie wpływu mediów na styl życia ludzi, rozwój umysłu i sposoby postępowania.
  • Kształtowanie sprawności mówienia, słuchania, czytania i pisania w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych.
  • Zapoznanie uczniów z historia pisma, książki i druku oraz przekazów multimedialnych.
  • Kształcenie umiejętności posługiwania się określonymi formami wypowiedzi (objętych programem nauczania).
  • Poszerzanie wiedzy o kulturze ( film, teatr, literatura, muzyka, malarstwo).
  • Motywowanie do czytania i krytycznego odbioru tekstów literackich, a także innych tekstów kultury.
  • Kształtowanie postaw szacunku do dziedzictwa kultury.
  • Utrwalenie i rozszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu nauki o języku i ortografii
  • Zachęcenie do podejmowania prób własnej działalności literackiej.
  • Kształtowanie umiejętności pracy w grupie; rozwijanie odpowiedzialności za podjęte działania jednostkowe.
  • Przygotowanie uczniów do udziału w konkursach humanistycznych.

Konkursy, w których bierzemy udział- rok szkolny 2011/2012 J

•  zDolny Ślązaczek- finalistka Joanna Krysta (kl. 6a)
  • Ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny- finalistka Dorota Kondratowicz (kl. 6a)
  • Piernikowa Chata