TERAPIA LOGOPEDYCZNA

mgr Hanna Burczyk

pokój nr 111, 1 piętro

REGULAMIN ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH

1. W zajęciach logopedycznych uczestniczą  dzieci posiadające opinię z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, w której zawarte są wskazania do podjęcia terapii w szkole oraz uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani do terapii przez logopedę szkolnego.
  2. Czas trwania zajęć jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach.
  3. W zajęciach mogą brać udział dzieci zdrowe, czyli bez kataru, kaszlu, gorączki lub innych zespołów chorobowych.
  4. Rodzice zobowiązani są do kontaktu z logopedą w celu uzyskania informacji na temat pracy z dzieckiem w domu oraz jego postępów w terapii (przynajmniej jeden raz w semestrze).
  5. Rodzice są zobowiązani do dopilnowania aby dziecko systematycznie uczęszczało na zajęcia logopedyczne oraz do konsekwentnego stosowania się do zaleceń logopedy – utrwalanie ćwiczeń w domu.
  6. Dziecko zobowiązane jest do przynoszenia na zajęcia zeszytu oraz przyborów szkolnych (długopis, ołówek, kredki, klej itp.).
  7. Rodzic podpisuje pisemną zgodę na udział dziecka w zajęciach.
  8. Rodzic wspiera i pomaga dziecku w ćwiczeniach zwłaszcza, gdy ma ono trudności w opanowaniu kłopotliwych ćwiczeń.
  9. Logopeda będzie przekazywał wszystkie wskazówki dotyczące ćwiczeń, prac domowych, postępów  ustnie lub zapisywał w zeszycie dziecka.
  10. Udział dziecka w zajęciach oparty jest na systematyczności i regularności ćwiczeń aż do opanowania materiału niezbędnego do korekty rozpoznanej wady lub zaburzenia mowy.

ZASADY KWALIFIKOWANIA DZIECI NA ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE:

1. Posiadanie opinii z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, w której zawarte są wskazania do podjęcia terapii logopedycznej w szkole,
  2. Po przeprowadzeniu wstępnych badań przesiewowych mowy, uczniowie są diagnozowani poprzez indywidualne badanie, wywiady z rodzicami, konsultacji specjalistycznych – lekarskich, psychologicznych, pedagogicznych.