Aktualności sportowe

Spis treści niniejszej strony
Witamy w roku szkolnym 2017/2018

Wszelkie informacje dotyczące działań w najbliższym roku szkolnym pojawią się niebawem.

Święto tenisa stołowego w naszej szkole. Maj 2017

9 maja w naszej szkole miało miejsce wielkie święto tenisa stołowego. Mieliśmy zaszczyt gościć reprezentantów kraju oraz zawodników ligi niemieckiej w tenisie stołowym Panów: Tomasza Piekarka, Tomasza Urbańskiego oraz Wang Zeng Yi („Wandżiego”).

Zawodnicy zachęcali uczniów naszej szkoły do uprawiania tej wspaniałej dyscypliny sportu poprzez krótki wykład oraz przede wszystkim bardzo widowiskowy pokaz gry, obfitujący w szereg niekonwencjonalnych zagrań. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, że tenis stołowy na najwyższym poziomie to bardzo atrakcyjna dyscyplina sportu. Warto podkreślić, że w ostatnich dniach „Wandżi” otrzymał kolejne powołanie do reprezentacji Polski na najbliższe Mistrzostwa Świata.

Jeżeli ktoś z naszych uczniów chciałby rozpocząć profesjonalne treningi to zapraszamy po więcej informacji do klubu AZS AWF Wrocław lub do nauczycieli wychowania fizycznego.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce. Styczeń - Luty 2017.

W styczniu i lutym nasze szkolne drużyny siatkarskie rywalizowały w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Strefy Wschód w Mini Siatkówce. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z klas szóstych, które uzyskały awans do finałów strefy zajmując ostatecznie 7 miejsce. Drużynę reprezentowały: O.Niełacna, Z.Grąbczewska, A.Ruda, B.Chrobot, Z.Zimny,  A.Makieła, J.Czuryło, Z.Czepułkowska, D.Marcinkowska.

Drużyna chłopców z klas szóstych zajęła 10 miejsce, z kolei drużyna chłopców z klas piątych 15 miejsce. Zawodnikom dziękujemy za reprezentowanie szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów.

Autor: D.M