Aktualności sportowe

Spis treści niniejszej strony
Święto tenisa stołowego w naszej szkole. Maj 2017

9 maja w naszej szkole miało miejsce wielkie święto tenisa stołowego. Mieliśmy zaszczyt gościć reprezentantów kraju oraz zawodników ligi niemieckiej w tenisie stołowym Panów: Tomasza Piekarka, Tomasza Urbańskiego oraz Wang Zeng Yi („Wandżiego”).

Zawodnicy zachęcali uczniów naszej szkoły do uprawiania tej wspaniałej dyscypliny sportu poprzez krótki wykład oraz przede wszystkim bardzo widowiskowy pokaz gry, obfitujący w szereg niekonwencjonalnych zagrań. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, że tenis stołowy na najwyższym poziomie to bardzo atrakcyjna dyscyplina sportu. Warto podkreślić, że w ostatnich dniach „Wandżi” otrzymał kolejne powołanie do reprezentacji Polski na najbliższe Mistrzostwa Świata.

Jeżeli ktoś z naszych uczniów chciałby rozpocząć profesjonalne treningi to zapraszamy po więcej informacji do klubu AZS AWF Wrocław lub do nauczycieli wychowania fizycznego.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce. Styczeń - Luty 2017.

W styczniu i lutym nasze szkolne drużyny siatkarskie rywalizowały w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Strefy Wschód w Mini Siatkówce. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z klas szóstych, które uzyskały awans do finałów strefy zajmując ostatecznie 7 miejsce. Drużynę reprezentowały: O.Niełacna, Z.Grąbczewska, A.Ruda, B.Chrobot, Z.Zimny,  A.Makieła, J.Czuryło, Z.Czepułkowska, D.Marcinkowska.

Drużyna chłopców z klas szóstych zajęła 10 miejsce, z kolei drużyna chłopców z klas piątych 15 miejsce. Zawodnikom dziękujemy za reprezentowanie szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów.

Autor: D.M

Konferencja związana z Promocją Zdrowia. Grudzień 2016

W dniu 9.12.2016, odbyła się konferencja poświęcona Zapobieganiu nadwadze i otyłości oraz choroba przewlekłym poprzez edukacje społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej w szkołach, konferencja miała za zadanie przekazać informację koordynatora promocji zdrowia jak zachować równowagę pomiędzy żywieniem dzieci w szkołach i aktywnością fizyczna. Projekt został współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Na konferencji reprezentował nasza szkole Bartosz Szostak nauczyciel wychowania fizycznego odpowiedzialny za koordynację promocji zdrowia w Szkole Podstawowej nr 53.

Autor: B.S