W roku szkolnym 2017/2018, kadrę naszej świetlicy stanowią: nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele nauczania początkowego, socjoterapeuta, pedagog opiekuńczo-wychowawczy, logopeda. Chcąc doskonalić nasz warsztat pracy uczestniczymy w różnych dodatkowych szkoleniach, warsztatach (m.in. z pierwszej pomocy przedmedycznej czy warsztatach plastycznych). Zapewniamy dzieciom właściwe warunki do ich wszechstronnego rozwoju. W planie dnia proponujemy różnorodne aktywności: zajęcia edukacyjno-wychowawcze, ruchowe, plastyczne, psychoedukacyjne czy zajęcia czytelnicze. W ciągu dnia stałym punktem jest także zabawa swobodna (to czas, który dzieci mogą wykorzystać kreatywnie: na zabawę w grupie zabawkami, klockami, grając w gry planszowe czy rysując).  Ściśle współpracujemy z wychowawcami klas I – III.

Nasza świetlica uczestniczy także w międzyszkolnych konkursach i przeglądach. Stwarza to możliwość prezentowania umiejętności dzieci na forum, a naszym podopiecznym dostarcza nowych przeżyć i satysfakcji. Włączamy się aktywnie w życie szkoły, poprzez udział w imprezach szkolnych (kiermasze świąteczne, dni otwarte, wydarzenia wg szkolnego kalendarza), oraz wykonywanie dekoracji.

Regularnie doposażamy świetlicę w różnorodne pomoce dydaktyczne oraz zabawki. Wspieramy rodziców w procesie wychowania, pomagamy również  uczniom w odrabianiu zadań domowych i uzupełnianiu zaległości szkolnych.

ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI WYDARZENIA ŚWIETLICOWE GDZIE PREZENTUJEMY ZDJĘCIA Z RÓŻNORODNYCH AKTYWNOŚCI I WYDARZEŃ W NASZEJ ŚWIETLICY.

Zespół nauczycieli świetlicy

REKRUTACJA DO ŚWIETLICY 2018-2019

Informujemy rodziców i opiekunów o rozpoczęciu naboru
do
świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019.

Wszystkich zainteresowanych objęciem dziecka opieką świetlicy w nowym roku szkolnym  prosimy o uzupełnienie karty zgłoszeniowej (dostępna w świetlicy bądź na stronie www szkoły w zakładce dokumenty świetlicy). Prosimy o uważne zapoznanie się z treścią nowej karty i staranne jej wypełnienie. Karty należy składać w świetlicy szkolnej.

Rekrutacja dzieci z obecnych grup zerowych ZSP nr 11 oraz  klas 1-3 odbywa się  w KWIETNIU w terminie 9.04.- 27.04.2018r. (Ustalona na tej podstawie liczba dzieci i grup świetlicowych pozwoli zaplanować ilość etatów , a tym samym zabezpieczyć potrzeby opiekuńcze dzieci od pierwszych dni nowego roku szkolnego.)

Rekrutacja dla dzieci przyjętych do SP 53 po raz pierwszy (dla nowych uczniów) trwa do 22.06.2018r.

Nauczyciele świetlicy

Od dnia 19 marca 2018, możliwy jest kontakt telefoniczny ze świetlicą pod numerem

791-642-743