Wpłaty na rzecz świetlicy w II semestrze.

Przypominamy o wpłacie 40 zł za II semestr na rzecz świetlicy szkolnej. Nie zmieniły się potrzeby dzieci (stale kupujemy wodę do picia, sprzęt rekreacyjny i sportowy, materiały do plastyki, nagrody itp.), zmieniła się jedynie forma płatności.

Prosimy o przelew na szkolne konto bankowe nr: 79 1020 5226 0000 6002 0416 9850 (w tytule przelewu: darowizna na wydatki świetlicy szkolnej ZSP nr 11, imię i nazwisko ucznia).

Informujemy rodziców i opiekunów o rozpoczęciu naboru do świetlicy szkolnej

na rok szkolny 2017/2018.

Wszystkich zainteresowanych objęciem dziecka opieką świetlicy w nowym roku szkolnym  prosimy o uzupełnienie karty zgłoszeniowej (dostępna w świetlicy bądź na stronie www szkoły w zakładce dokumenty świetlicy). Prosimy o uważne zapoznanie się z treścią nowej karty i staranne jej wypełnienie. Karty należy składać w świetlicy szkolnej.

Rekrutacja dzieci z obecnych grup zerowych ZSP nr 11 oraz  klas 1-2 odbywa się  w terminie 8.05.- 9.06.2017.

(Ustalona na tej podstawie liczba dzieci, grup świetlicowych pozwoli zaplanować ilość etatów, a tym samym zabezpieczyć potrzeby opiekuńcze dzieci od pierwszych dni nowego roku szkolnego)

Rekrutacja dzieci przyjętych do SP 53 po raz pierwszy (dla nowych uczniów) trwa do 23.06.2017. Zachęcamy do zapisów jeszcze w maju!

W godzinach pracy świetlicy ( 6:30- 17:00) jest możliwy kontakt telefoniczny

z wychowawcami świetlicy pod numerem 882-744-377.

Kadrę naszej świetlicy stanowią: nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel nauczania początkowego, nauczyciel wychowania fizycznego, psycholog,  socjoterapeuta, pedagog opiekuńczo-wychowawczy. Chcąc doskonalić nasz warsztat pracy uczestniczymy w różnych dodatkowych szkoleniach, warsztatach (m.in. z pierwszej pomocy przedmedycznej czy warsztatach plastycznych).

Zapewniamy dzieciom właściwe warunki do ich wszechstronnego rozwoju. W planie dnia proponujemy różnorodne aktywności: zajęcia edukacyjno-wychowawcze, ruchowe, plastyczne, psychoedukacyjne czy zajęcia czytelnicze. W ciągu dnia stałym punktem jest także zabawa swobodna (to czas, który dzieci mogą wykorzystać kreatywnie: na zabawę w grupie zabawkami, klockami, grając w gry planszowe czy rysując).  Ściśle współpracujemy z wychowawcami klas I – III. Nasza świetlica uczestniczy także w międzyszkolnych konkursach i przeglądach. Stwarza to możliwość prezentowania umiejętności dzieci na forum, a naszym podopiecznym dostarcza nowych przeżyć i satysfakcji. Włączamy się aktywnie w życie szkoły, poprzez udział w imprezach szkolnych (kiermasze świąteczne, dni otwarte, wydarzenia wg szkolnego kalendarza), oraz wykonywanie dekoracji.

Regularnie doposażamy świetlicę w różnorodne pomoce dydaktyczne oraz zabawki. Wspieramy rodziców w procesie wychowania, pomagamy również  uczniom w odrabianiu zadań domowych i uzupełnianiu zaległości szkolnych.

ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI WYDARZENIA ŚWIETLICOWE GDZIE PREZENTUJEMY ZDJĘCIA Z RÓŻNORODNYCH AKTYWNOŚCI I WYDARZEŃ W NASZEJ ŚWIETLICY.

Zespół nauczycieli świetlicy