Wydarzenia szkolne 2017/2018

Witamy w Szkole Podstawowej Nr 53 im. Prof. Stefana Banacha - placówce,

która spełnia marzenia, ucznia docenia, ciągle się zmienia.

Z klasowej kroniki: Klasa 3a i 3b na „Zielonej szkole”

Z klasowej kroniki. Klasa 3a i 3b na „zielonej szkole” w Przemkowskim Parku Krajobrazowym.

Na początku października pojechaliśmy na zieloną szkołę do Przemkowa. Był to wyjazd pełen emocji   i wrażeń. Pierwszego dnia byliśmy w bunkrach, bawiliśmy się na wydmie i podziwialiśmy wrzosowisko. Udało się nam zobaczyć siedlisko nietoperzy. Dzień zakończył się dyskoteką. W kolejnych dniach jedliśmy kiełbaski i chodziliśmy z lornetkami na wieżę widokową. Robiliśmy eksperymenty, robiliśmy ciepły śnieg i olej, do którego wlaliśmy zabarwioną wodę i ona unosiła się w oleju. Byliśmy na spacerze w lesie i szukaliśmy kasztanów jadalnych. Obserwowaliśmy wodne ptaki. Była to fantastyczna i długa wycieczka,  i będę ją mile wspominał.

(Wiktor Sionkiewicz, kl.3a)

Cześć, jestem Maja. Ostatnio byłam na zielonej szkole. W pierwszy dzień byliśmy w bunkrach. Spotkaliśmy tam nietoperze. Potem szaleliśmy na wydmach. Wieczorem była super dyskoteka. Następnego dnia byliśmy na wrzosowiskach w lesie i robiliśmy zdjęcia. W pozostałe dni mieliśmy różne ciekawe zajęcia, np. robiliśmy sztuczny śnieg. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek. Mówię Wam, zielona szkoła to świetny pomysł!

(Maja Frymar, kl.3a)

Nauczyciel na Medal

Opublikowano: 22.10.2017

Z radością i dumą informujemy, że jeden z naszych nauczycieli - pani mgr Małgorzata Słowińska - został nominowany do plebiscytu Gazety Wrocławskiej "Nauczyciel na Medal". Więcej informacji można przeczytać na stronie Gazety Wrocławskiej.

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

Znaleziono!!!

Opublikowano: 5.10.2017 r.

Znaleziono złoty łańcuszek z zawieszką.

Więcej informacji na ten temat u pań woźnych.