Wydarzenia szkolne 2017/2018

Witamy w Szkole Podstawowej Nr 53 im. Prof. Stefana Banacha - placówce,

która spełnia marzenia, ucznia docenia, ciągle się zmienia.

KONKURS PLASTYCZNY - KOBIETA W KULTURACH ŚWIATA - WYNIKI

Opublikowano: 13.03.2018 r.

W dniu 10.03.2018 odbył się wernisaż pokonkursowy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego- Etno portrety

pt. "Kobiety w kulturach etnicznych".

Konkurs organizował MDK Krzyki we Wrocławiu. Do konkursu w różnych technikach plastycznych zgłoszono 1000 prac. Z naszej szkoły wysłano 26 prac wykonanych na etap szkolnym. Nasza uczennica Natalia Grębowicz z kl. 6b otrzymała wyróżnienie na etapie ogólnopolskim. BRAWO!

Z 1000 nadesłanych prac z całej Polski nagrodzono około trzydzieści. Wśród docenionych znalazła się nasza laureatka konkursu szkolnego. Życzymy dalszych sukcesów!

Koordynator konkursu

Anna Paszkiewicz-Worhacz

Lekcja przyrodnicza

Opublikowano: 22.11.2017 r.

Klasy 3c i 3d miały niezwykłą okazję wziąć udział w lekcji przyrodniczej, którą zorganizowało działające na terenie Wojnowa KOŁO ŁOWIECKIE. Uczniowie wypuszczali bażanty, mogli podziwiać wytresowanego myszołowa, a później usmażyć kiełbaski przy ognisku. Na koniec nie zabrakło upominków. Dopisały humory i pogoda.

Z klasowej kroniki: Klasa 3a i 3b na „Zielonej szkole”

Z klasowej kroniki. Klasa 3a i 3b na „zielonej szkole” w Przemkowskim Parku Krajobrazowym.

Na początku października pojechaliśmy na zieloną szkołę do Przemkowa. Był to wyjazd pełen emocji   i wrażeń. Pierwszego dnia byliśmy w bunkrach, bawiliśmy się na wydmie i podziwialiśmy wrzosowisko. Udało się nam zobaczyć siedlisko nietoperzy. Dzień zakończył się dyskoteką. W kolejnych dniach jedliśmy kiełbaski i chodziliśmy z lornetkami na wieżę widokową. Robiliśmy eksperymenty, robiliśmy ciepły śnieg i olej, do którego wlaliśmy zabarwioną wodę i ona unosiła się w oleju. Byliśmy na spacerze w lesie i szukaliśmy kasztanów jadalnych. Obserwowaliśmy wodne ptaki. Była to fantastyczna i długa wycieczka,  i będę ją mile wspominał.

(Wiktor Sionkiewicz, kl.3a)

Cześć, jestem Maja. Ostatnio byłam na zielonej szkole. W pierwszy dzień byliśmy w bunkrach. Spotkaliśmy tam nietoperze. Potem szaleliśmy na wydmach. Wieczorem była super dyskoteka. Następnego dnia byliśmy na wrzosowiskach w lesie i robiliśmy zdjęcia. W pozostałe dni mieliśmy różne ciekawe zajęcia, np. robiliśmy sztuczny śnieg. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek. Mówię Wam, zielona szkoła to świetny pomysł!

(Maja Frymar, kl.3a)